ارز دیجیتال - بیت کوین - بلاکچین

آیا قیمت بیت کوین پس از تعطیلات کریسمس افزایش می یابد؟

فصل تعطیلات سال گذشته بهترین زمان برای دارندگان بیت کوین نبود. در ماه نوامبر و دسامبر ۲۰۱۸، قیمت بزرگترین ارز دیجیتال کاهش یافت و با تسلیم شدن سرمایه گذاران و نقد کردن دارایی های بیت کوین خود برای جستجوی سرمایه های بهتر، این ارز نیز با سقوط شدیدی مواجه شد. در واقع، در یک دوره چهار هفته ای، بیت کوین نیمی از ارزش خود را در چشم به هم زدنی از دست داد.

اما طبق تحلیل های اخیر، فصل تعطیلات مطابق میل گاوها خواهد بود.

روند صعودی بیت کوین پس از کریسمس بر اساس روندهای گذشته

یکی از معامله کنندگان ارزهای دیجیتال به اسم BitDealer اخیرا در توییتر نوشته است که به روندهای گذشته قیمت بیت کوین در زمان های قبل، بعد و خود کریسمس توجه ویژه ای کرده است.

اگرچه بخش عمده ای از این تحلیل محقق نشده است و تقریبا دیگر کریسمس امسال را می‌توان تمام شده در نظر گرفت، اما یک بخش از نمودار تحلیلی BitDealer جای بررسی دارد: سود سه روز پس از کریسمس.

این معامله کننده دریافته است که در طول تاریخ بیت کوین، قیمت این ارز دیجیتال سه روز پس از کریسمس یعنی از ۲۶ الی ۲۸ دسامبر به طور میانگین ۲.۵۷ درصد افزایش یافته است. با در نظر گرفتن این افزایش و قیمت کنونی ۷۲۵۰ دلار، می‌توان انتظار قیمت ۷۴۵۰ دلاری را در تاریخ ۲۸ دسامبر داشت.

البته واضح است که این عدد صرفا میانگین است، اما به نظر می‌رسد روند مثبت قیمت پس از کریسمس واقعا وجود دارد و هم چنین مطابق با تحلیل های انجام شده توسط صرافی ارز دیجیتال SFOX است که نتیجه گرفته است بیت کوین در زمان تعطیلات عملکرد بهتری دارد.

سایر عوامل صعودی چه چیزهایی هستند؟

شوق تعطیلات تنها نکته ای نیست که باعث افزایش قیمت بیت کوین در روزهای آتی می‌شود.

طبق گزارش های قبلی NewsBTC، عوامل فاندامنتال و تکنیکال اندک و ناقصی وجود دارد که تحلیلگران معتقدند باعث رونق بازار بیت کوین خواهد شد.

اولین عامل، تحلیل هندسی معامله کننده ارز دیجیتال NebraskanGooner است. این تحلیل پیش بینی کرده است کاهش قیمت اخیر بیت کوین به ۶۴۰۰ دلار و سپس بازیابی آن به ۷۷۰۰ دلار در آخر هفته گذشته بیانگر این است که قیمت بیت کوین به ۸۵۰۰ دلار یعنی ۱۸ درصد بیشتر از قیمت کنونی خواهد رسید و سپس به کانال ۷۰۰۰ دلار اصلاح خواهد شد.

عامل دوم مشاهدات اسکات ملکر (Scott Melker) است. وی خاطرنشان کرده است که نمودار هفتگی بیت کوین یک واگرایی صعودی عظیم را بین RSI استوکاستیک و قیمت تایید کرده است. این سیگنال آخرین بار قبل از نوسان قیمت از ۷۴۰۰ به ۱۰۴۰۰ دلار در چند هفته قبل و هم چنین قبل از روند صعودی از ۳۲۰۰ به ۱۴۰۰۰ دلار در اوایل سال مشاهده شده است.

آخرین عامل نیز این نکته است که طبق اندیکاتور روبان های هش (Hash Ribbons) تسلیم شدن ماینرها به پایان رسیده است. این نکته ای قابل توجه است زیرا سیگنال مشابهی در آغاز ژانویه ۲۰۱۹ و قبل از روند صعودی به ۴۰۰۰، ۵۰۰۰ و بیشتر مشاهده شده است.

TOP